Toyota Yaris Cross

NOVÁ TOYOTA YARIS CROSS 

Yaris Cross podporuje vaši snahu vyniknout. Bohaté zkušenosti s SUV se setkávají s odborností při stavbě malých automobilů a přinášejí design jako žádný jiný. Výrazné podběhy kol, velká 18″ kola z lehkých slitin a výrazný styl inspirovaný diamanty dodávají opravdový půvab SUV, díky kterému se můžete sebevědomě vydat do města.

DOKONALÉ MĚSTSKÉ SUV S HYBRIDNÍM POHONEM

 

Nezávazná poptávka

 

Úplně nový model Yaris Cross, se kterým Toyota nově vstupuje do segmentu B-SUV, je postaven na stejné podvozkové platformě GA-B jako nová Toyota Yaris. Hlavním rozdílem je však vyšší poloha za volantem i větší světlá výška, vůz je oproti klasickému Yarisu celkově delší, širší a prostornější. Podvozková platforma propůjčuje vozu výhody v podobě vysoké tuhosti karoserie, nízkého těžiště a vyváženého podvozku ve prospěch jízdní agility, hbitosti, suverénní ovladatelnosti a vynikajícího jízdního pohodlí.

Hybrid s možností pohonu 4×4
Pro všechny verze Toyoty Yaris Cross je k dispozici hybridní pohon, vycházející ze čtvrté generace systému s motorem 1,5 litru (116 k) pracujícím v Atkinsonově cyklu, poprvé uvedené v novém hatchbacku Yaris. S ohledem na mimořádnou hospodárnost tohoto systému se očekává, že Yaris Cross s pohonem předních kol bude vykazovat emise CO2 pod 100 g/km, u provedení AWD-i by emise neměly překročit 110 g/km1.

Yaris Cross jako jediné kompaktní SUV s hybridním pohonem nabídne inteligentní systém pohonu všech kol (AWD-i), jenž zvyšuje bezpečnost cestování tím, že v závislosti na jízdních podmínkách automaticky přepíná mezi pohonem samotných předních kol a pohonem všech kol. Standardní součástí systému pohonu AWD-i jsou dále manuálně nastavitelné režimy ‚Trail‘ a ‚Snow‘ ke zvýšení stability vozidla za náročnějších jízdních podmínek.

Od středního stupně výbavy s paketem Style Yaris Cross používá výhradně LED světla, vzadu navíc se sekvenční aktivací ukazatelů směru. Standardem jsou i robustní nástavce prahů a lemování kolem podběhů kol.

Toyota Smart Connect
Yaris Cross je vybaven zbrusu novým multimediálním systémem Toyota Smart Connect, který nabízí zákazníkům bezproblémovou konektivitu mobilních zařízení bez použití kabelů. Navigace v podobě 9″ displeje multimédií s jemnou grafikou podporuje online aktualizace map prostřednictvím cloudu, dopravní informace v reálném čase a informace o událostech na cestě, jakožto i vyhledávání bodů zájmu online. Majitelé Yarisu Cross si pomocí mobilní aplikace MyT mohou odeslat předem naplánované trasy a nastavit palubní klimatizaci ještě před samotným nástupem do vozidla; na dálku je též možné vozidlo zamykat a odemykat.

Automatické parkování
Pokročilý parkovací asistent Toyota Teammate navede vůz na parkovací místo pomocí intuitivního ovládání na displeji multimediální soustavy. Propracovaná funkce poloautonomního parkování zajišťuje hladké zaparkování vozu se snazším manévrováním díky 360° panoramatické kameře, kdy systém vůz bezpečně navede do cílového místa, aniž by se řidič dotknul volantu nebo plynového pedálu. Systém funguje i v noci nebo v místech, kde není parkování označené čarami. Disponuje také paměťovou funkcí s možností uložit si konkrétní parkovací místo, třeba na příjezdové cestě u domu.

Variabilní kufr
Vůz nabízí automatické otevírání výklopné zádě pohybem nohy nebo praktické dvojité dno kufru, umožňující snadno měnit výšku podlahy. Prostorný kufr o základním objemu 397 litrů lze ještě zvětšit sklopením sedadel dělených a samostatně sklopných v poměru 40:20:40; vůz tak pojme lyže, horské kolo či zavazadla na týdenní dovolenou vč. možnosti upevnit náklad pomocí fixačních úchytů.

Yaris Cross Adventure
Verze Adventure, určená například pro cesty z města do přírody, se odlišuje například krytem pod předním nárazníkem a ochranným krytem na zádi vozu. Součástí výbavy jsou ve standardu stříbrné střešní ližiny a 18″ litá kola v tmavě šedé povrchové úpravě. V kabině jsou využity dekory v provedení černý lak nebo černé čalounění stropu kabiny. Standardem jsou také pohodlná sportovně tvarovaná sedadla s koženými bočnicemi.

 

Tisková zpráva Toyota.

V případě zájmu kontaktujte naše prodejce! Kde nás najdete?

Toyota Šumperk Toyota Třinec Toyota Opava Toyota Hrabová Toyota Svinov TOYOTA PRAHA

Nezávazná poptávka Toyoty Yaris Cross

Pole označená červeně jsou povinná.

Newsletter

Pole označená červeně jsou povinná.