Kia EV9 – sedmimístné SUV budoucnosti

Přichází průkopnické elektrické SUV Kia EV9, které nabízí velkorysý prostor interiéru a luxus pohodlí pro celou posádku a využívá udržitelné materiály a biomateriály.

Srdečně vás zveme na DNY S KIA EV9
9. – 16. listopadu 2023
na všech našich showroomech KIA

Přijďte si osobně vyzkoušet tento inovativní model. Můžete si ho nejen prohlédnout, ale i otestovat jízdou. Zároveň pro vás budeme mít připravené občerstvení. Prostě toto je zážitek, který nemůžete vynechat.
Těšíme se na vás!

Chci testovací jízdu Kia EV9. Kontaktujte mne.

chci jízdu

Ve verzi GT-Line se v budoucnu představí systém autonomní jízdy na dálnici (HDP), podporující autonomní řízení úrovně 3. Volitelná funkce Boost s točivým momentem 700 Nm nabídne zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,3 sekundy. Čistě elektrický dojezd přes 541 km na jedno dobití; dojezd 239 km po 15 minutách ultra rychlého 800V dobíjení. EV9 podporuje dálkové aktualizace (Over the Air – OTA) bez ohledu na místo a čas. Byl navržen s třístupňovou strategií trvalé udržitelnosti – tj. “vyloučit, aplikovat, zvyšovat“. Kia s modelem EV9 směřuje k uhlíkové neutralitě a urychluje proměnu značky v poskytovatele řešení trvale udržitelné mobility.

Mám zájem o více informací ke Kia EV9. Kontaktujte mne.

chci info

DESIGN KIA EV9 – Tvar věcí budoucích

Zcela nová Kia EV9 přináší to nejlepší od obojího. Robustní terénní vůz, který nikoho nenechá chladným. A živý elektromobil s dokonalým využitím ve městě. Kia EV9, inspirována světem přírody a modernou, vyvolá pozornost svými výraznými tvary a futuristickými křivkami. K jedinečnému charakteru a sebejistotě tohoto vozu přispívají výrazné designové prvky od přídě až po záď. Na silnicích i mimo zpevněné cesty.

Interiér

Nezaměnitelná digitální zpětná zrcátka Osobitá zadní LED světla Nepřehlédnutelné světlomety Výrazná 21″ litá kola GT-line Zdvojené panoramatické střešní okno
Digitální zpětná zrcátka čistých a ostrých tvarů zprostředkují lepší výhled za všech podmínek včetně pokynů pomáhajících při couvání nebo přejíždění mezi pruhy. Postoj deklarovaný z každého úhlu pohledu. Do výklopné zádě jsou skrytě začleněny stěrače a jedinečná grafika „hvězdné mapy“, kterou určitě nikdo nepřehlédne. Krychlovité LED světlomety nového EV9 v provedení GT-line společně se světly denního svícení ve tvaru Z dodávají zajímavé přední partii futuristické estetické kvality. K poutavému vzhledu EV9 přispívá i řada detailů, jako například geometrické pojetí lehkých litých kol o velikosti 21″ včetně ozdobných krytů s atraktivními tvary. Dvojice dokonale umístěných střešních oken zprostředkuje dokonalý výhled celé posádky a provzdušní atmosféru v kabině.

Exteriér

Trojitý panoramatický displej Flexibilní otočná sedadla Luxusní relaxační sedadla Volant s podsvíceným logem Kia* Dost místa pro všechny
Všechny nezbytné informace najdete přesně tam, kde jsou zapotřebí. Dlouhá, štíhlá a minimalistická přístrojová deska se srozumitelným rozhraním předává informace prostřednictvím přístrojového štítu „Supervision“ o velikosti 12,3″, středového displeje 5,3″ a dotykového displeje 12,3″ palubního infotainmentu. Užívejte si svobody pohybu podle svého gusta – otočná sedadla druhé řady umožňují snadno se obrátit proti směru jízdy a komunikovat s pasažéry sedícími zcela vzadu. Usedněte, natáhněte se a naplno si vychutnejte několik minut naprostého uvolnění, než vaše EV9 načerpá energii. Relaxační sedadla pro první a druhou řadu skýtají naprosté pohodlí pro vás samotné i zbytek posádky. *K dispozici pouze v provedení GT-line.

Logo Kia uprostřed volantu je během jízdy podsvíceno pomocí LED jako další stylový doplněk elegantního interiéru nového EV9 GT-line.
První elektromobil Kia se třemi řadami sedadel disponuje velkorysou nabídkou místa pro všechny se srovnatelným pohodlím na všech sedadlech od první do třetí řady. A díky prostornému kufru snadno poberete vše, co je potřeba.

Dobíjení a dojezd Kia EV9 – hladké a rychlé

Zcela nová Kia EV9 klade důraz na pohodlí a praktičnost. To znamená i ultra rychlé a nekomplikované dobíjení, kdy dojezd prodloužíte až o 249 km za pouhých 15 minut, ať již v pohodlí domova nebo na nabíjecí stanici. O dostatek energie na cestách se stará vysokonapěťový akumulátor s vysokou kapacitou. A díky pozoruhodnému dojezdu se můžete vydat tak daleko, kam vás cesta – nebo vaše fantazie – zavede.

Kia EV9 – trvalá udržitelnost

Na cestě k udržitelnější a odpovědné mobilitě volíme vhodná opatření s menším i větším dopadem. Pro EV9 je trvalá udržitelnost jednou z priorit, o čemž svědčí i pečlivá a vědomá volba materiálů pro interiér. Naše zušlechtěné recyklované materiály společně s materiály rostlinného původu berou ohled na přírodu a snižují dopady na životní prostředí. To vše při zachování komfortního a stylového prostředí v elegantní kabině vozu.

Sedadla bez přírodní kůže Recyklované rybářské sítě Recyklované PET lahve
Sedadla bez přírodní kůže
Stylová a na dotek příjemná veganská kůže nahradila tradiční kožené čalounění sedadel, abychom omezili zpracování kůže původem ze zvířat a současně snížili dopady na životní prostředí.
K výrobě podlahových rohoží pro nové EV9 se používají recyklované rybářské sítě, které byly vyloveny z oceánů a následně chytře zušlechtěny. Příkladem našeho zasazení o odpovědnou mobilitu jsou obkladové panely, sedadla a látky v interiéru EV9, které vyrábíme z recyklovaných plastových lahví a vlněného vlákna. 

KIA EV9 Intuitivní bezpečnostní prvky

Pocit bezpečí je postaven na skutečnosti, že o všechny v kabině je řádně postaráno. Že jsou rizika omezena na minimum a vozidlo dohlíží nad bezpečností. Zcela nová Kia EV9 používá pokročilé a intuitivní bezpečnostní prvky, které nás o krok přibližují k autonomnímu řízení a přispívají k bezpečnosti vás samotných i celého okolí během jízdy a parkování.

Asistenční systémy pro cestování na dálnici

Systém následování v jízdním pruhu (LFA 2) Asistent pro jízdu na dálnici s rozpoznáváním rukou na volantu
Se systémem následování v jízdním pruhu (LFA 2) je jízda v pruzích snazší než kdy dříve. LFA 2 prostřednictvím přední kamery rozpoznává jízdní pruhy a pomáhá udržovat vozidlo přesně uprostřed pruhu. Když je zapotřebí postavení na vozovce upravit, pomáhá vozidlo navést na správné místo. Asistent HDA2 s technologií HoD automaticky upravuje cílovou rychlost podle rychlostních omezení a současně udržuje bezpečný odstup od vozidel jedoucích vpředu. Vylepšené senzory sledují, zda řidič drží volant v rukou (i když jím neotáčí), a podle toho přizpůsobují rychlost jízdy.

Asistenty zabraňující nehodám

Aktivní upozornění na přijíždějící vozidla v příčném směru při couvání Multikolizní brzdový asistent Asistent pro odvrácení kolize s vozem ve slepém úhlu Systém autonomního nouzového brzdění (verze 2.0)
Couvání ven z parkovacích míst nebo příjezdové cesty může být snadné a jednoduché. Systém RCTA vás aktivně varuje před pohybem vozidel nebo chodců za vaším vozem. Pokud by hrozilo nebezpečí kolize, systém automaticky zabrzdí. Multikolizní brzdový asistent zajišťuje dodatečnou ochranu celé posádky i více jistoty v případě nehody. Po prvním nárazu pomáhá zamezit dalším neočekávaným pohybům vozidla, a tak snižuje nebezpečí případných sekundárních srážek. Již žádné obavy ze slepých úhlů výhledu. Asistent BCA vás upozorní na blížící se vozidla, která se vás právě chystají předjet, stejně jako vozidla vyskytující se ve vašem slepém úhlu výhledu. Když systém rozpozná riziko nehody, chytře vám pomůže brzdit, abyste kolizi zabránili, a navede vás zpět do příslušného pruhu. Systém autonomního nouzového brzdění verze 2.0 zvyšuje jistotu za volantem a pomáhá vyhnout se případným nehodám s chodci, cyklisty a jinými vozidly na silnici. Pokud brzdový pedál nesešlápnete dostatečně razantně k tomu, abyste zabránili nehodě, EV9 to automaticky provede za vás.

Parkovací asistenty

Asistent pro zamezení kolizím během parkování – přední/boční/zadní (PCA-F/S/R) RSPA2 (dálkově ovládaný inteligentní parkovací asistent, verze 2)
Již žádné obavy z komplikovaných manévrů při zajíždění na úzká parkovací místa nebo vyjíždění z nich. Všechnu obtížnou práci za vás vykoná funkce parkování na dálku – automaticky se ujme řízení a zvládne dokonce i úhlopříčné parkování – to vše jediným klepnutím na chytrý klíček.

Mám zájem o více informací ke Kia EV9. Kontaktujte mne.

chci info

KIA EV 9 Podvozková platforma. Technologie, která vás rozhýbe.

EV9 je koncipováno tak, aby vás dovezlo dále, a to ve všech ohledech. Těšit se můžete na delší trasy, větší nabídku místa a potěšení z hladké a vyvážené jízdy. Dlouhý rozvor a plochá architektura podvozkové platformy E-GMP (Electric Global Modular Platform) se promítla do velkorysé nabídky místa pro celou posádku s pohodlím na úrovni luxusního salonku. Revoluční podvozková platforma E-GMP zároveň přináší sportovní jízdní schopnosti a pozoruhodný dojezd při stabilní a tiché jízdě vysokou rychlostí.

Akumulátorové články čtvrté generace₃
Dlouhý rozvor a zcela plochá konstrukce podvozkové platformy E-GMP (Electric Global Modular Platform) přináší nejen více místa, ale i celkově lepší jízdní schopnosti a delší dojezd. Radost za volantem dále zvyšuje odladění systému řízení a brzd, tiché prostředí v kabině (i za vysokých cestovních rychlostí) a příjemně malý poloměr otáčení.

Více místa pro celou posádku
Kia EV9 na dlouhé a ploché podvozkové platformě E-GMP skýtá spoustu místa pro příjemné cestování celé posádky. Tři řady velkoryse pojatých sedadel včetně otočných nebo relaxačních křesel ve druhé řadě (výbava na přání) umožňují relaxovat v pohodlí vozu nebo snadno komunikovat s ostatními.

Lepší jízdní schopnosti. Ještě příjemnější cestování.
Nové EV9 bylo navrženo tak, aby přinášelo ničím neředěnou radost za volantem. Těšit se tak můžete na hladkou, vyváženou, stabilní a tichou jízdu. Pneumatiky speciální konstrukce potlačují hluk a vibrace, zlepšují jízdní vlastnosti a přispívají k poklidné atmosféře na palubě, která nesnese srovnání s žádným vozem se spalovacím motorem – za jakékoli cestovní rychlosti.  A díky plochému podvozku E-GMP si můžete užívat pohodlí a praktičnost vozu se třemi řadami sedadel včetně jízdních schopností, které vás v každé zatáčce doslova ohromí, znovu a znovu.

KIA EV9 Pohony a výbavové linie – Zjistěte, co vám sedí nejlépe

EV9 je k dispozici se dvěma různými elektrickými pohony ve dvou různých výbavách, abyste mohli zvolit takové provedení, které dokonale odpovídá vašim potřebám a životnímu stylu.

Pohony elektromobilu – volba je na vás. Vyberte si mezi pohonem všech nebo samotných zadních kol – aby vaše EV9 nabízelo dojezd a schopnosti podle vašich potřeb

RWD AWD AWD
Systém pohonu zadních kol v kombinaci s akumulátorovým modulem 99,8 kWh nabízí dojezd až 541 km na jedno nabití. Ultra rychlé dobíjení umožňuje prodloužit dojezd o 249 km již za 15 minut, abyste zbytečně netrávili čas čekáním. Systém elektronického pohonu všech kol (e-AWD) zajišťuje optimální spotřebu energie EV9 v kombinaci s výtečnými záběrovými schopnostmi a jízdními výkony. Systém elektronického pohonu všech kol (e-AWD) zajišťuje optimální spotřebu energie EV9 v kombinaci s výtečnými záběrovými schopnostmi a jízdními výkony.
Akumulátorový modul: 99,8 kWh
Pohon: 2WD – Pohon zadních kol
Dojezd: Až 563 km (19″ kola)
Rychlé dobíjení: 10-80 % za 24 minut
0–100 km/h: 9,4 s
Výkon: 149,5 kW / 203 k
Maximální rychlost: 185 km/h
Max. hmotnost přívěsu: 900 kg (brzděný)
Akumulátorový modul: 99,8 kWh
Pohon: AWD – Pohon všech kol
Dojezd: Až 512 km (21″ kola)
Rychlé dobíjení: 10-80 % za 24 minut
0–100 km/h: Earth Launch Edition: 6,0 s, GT-line: 5,3 s
Výkon: Systémový výkon 141,3 + 141,3 kW / 384 k
Maximální rychlost: 200 km/h
Max. hmotnost přívěsu: 2500 kg (brzděný)
Akumulátorový modul: 99,8 kWh
Pohon: AWD – Pohon všech kol
Dojezd: Až 505 km (21″ kola)
Rychlé dobíjení: 10-80 % za 24 minut
0–100 km/h: 5,3 s
Výkon: Systémový výkon 141,3 + 141,3 kW / 384 k
Max. hmotnost přívěsu: 2500 kg (brzděný)
Výbavové linie – dvě výrazné varianty.
KIA EV9 umožňuje promítnout osobní vkus majitele prostřednictvím dvou odlišných výbavových linií
Kia EV9 Earth Launch Edition Kia EV9 GT-line Launch Edition
Zcela nová EV9 Earth Launch Edition – 7místné plně elektrické SUV s dojezdem až 563 km obsahující prémiovou výbavu a špičkové technologie jako například digital key, čtečka na otisk prstů nebo systém monitorování stavu řidiče pomocí kamery. Pro ještě větší úroveň luxusu volte EV9 s výbavovým stupněm GT-Line. Obsahuje navíc 21″ hliníkové disky kol, inteligentní parkovací asistent s dálkovým ovládáním RSPA II nebo lak karoserie v barvě Modrá Ocean v matném nebo lesklém provedení.

Mám zájem o více informací ke Kia EV9. Kontaktujte mne.

chci info

Kia Praha

Kolbenova 859/15
190 00 Praha 9 – Vysočany

Tel.: 226 216 622
Email: kiapraha@autobond.cz

Kia Ostrava

Krmelínská 773/10
(u Makra)
720 00 Ostrava – Hrabová

Tel.: 599 505 412
Email: kiaostrava@autobond.cz

Kia Karlovy Vary

Studentská 325
360 07 Karlovy Vary – Doubí

Tel.: 355 328 012
Email: kiakv@autobond.cz

Kia Plzeň

Koterovská 170
326 00 Plzeň – Slovany

UKONČENÍ ČINNOSTI

Vážení obchodní přátelé, vážení zákazníci, velice rád bych Vám touto cestou poděkoval za dlouholetou spolupráci, za Vaši důvěru a přízeň, se kterou jste nás provázeli a dovoluji si Vám oznámit, že se naše společnost AUTOBOND GROUP a.s. po důkladném zvážení, rozhodla ukončit k 31.12.2023 svoji činnost v Plzni a posílit své aktivity v jiných regionech.

Vzhledem k předání celé pobočky bude od 21.12. do konce roku 2023 zavřeno. Zároveň bych Vám rád doporučil a požádal Vás, abyste se ohledně nových servisních požadavků, či případného záručního plnění nadále obraceli na společnost ALGON PLUS – AUTO, a.s. pokračující v našich předchozích aktivitách na stejném místě v Plzni.

Kolegové v oboru Vám rádi poskytnou zázemí autorizovaného servisu a prodeje vozů. Počínaje datem 1. 1. 2024 se tedy, prosím, v oblasti běžných a záručních oprav vozů, pojištění vozů a likvidací pojistných událostí obracejte na tyto kolegy:

ALGON PLUS – AUTO, a.s., Koterovská 521/170, 326 00 Plzeň Petr Zahradník – vedoucí servisu, mob.: 734 692 335,mail: petr.zahradnik@algon.cz Vilma Vávrová – náhradní díly, mob.: 602 385 646, mail: vilma.vavrova@algon.cz, mail: algon.plzen@algon.cz Přeji Vám klidné zakončení roku 2023, hodně štěstí a pevné zdraví do roku nového. S úctou, Mgr. Petr Šrámek – člen správní rady AUTOBOND GROUP a.s.

Tel.: 734 692 335

Mám zájem o více informací ke KIA EV9. Kontaktujte mne.

Newsletter